InFilm: Svoucnost – Podzimní Příšerky

Podzimní Příšerky

InFilm: Svoucnost

Filmo-terapie
Filmy neberu jako kratochvíli a odpočinek – beru je jako transformační pomůcku a zároveň jako velký dar – lidé, co filmy vytvářejí mi půjčují na dvě až tři hodiny své oči a já jimi smím pozorovat svět.. Filmy, které jsem vám vybrala mě změnily život k lepšímu a šťastnějšímu. Třeba i vám. Každý den tu máte dva. Ten první je vhodný, pokud jste na začátku své cesty k šílenství – máte o sobě pocit že jste v podstatě normální…ten druhý je speciální a každý ho asi nedá musíte být alespoň částečně cvoci.

Alenka v říši divů
Film je podle předlohy Lewise Carroll, který se narodil 1832. Proč to píši? Protože má můj nekonečný obdiv, že již před bezmála 200 lety si dovolil to co si v Alence dovolil. Patří mezi mé učitele šílenství, odvahy a autenticity. Knížka je knížka. Film je jen slabý odvar. ALE režisér tohoto počinu Tim Burton je myslím taktéž krapet výjimečný cvok. A tak film Alenka v říši divů nese neoddiskutovatelně otisk šílenství malého, snesitelného, zamaskovatelného pohádkou…ale je to tam…a lze se na to podívat i s dětmi.

TIP PRO VÁS
…když se díváte na film s dětmi a nebo i s dospělými ..dosah filmu by neměl končit závěrečnými titulky. Ta nejzajímavější část je teprve přede vámi. Film může být úžasný na otevírání různých témat…skrz filmy se můžete poznávat se svými blízkými, protože vám v rozhovoru poskytnou své jedinečné úhly pohledu a vnímání, dále vám můžou posloužit na rozvíjení fantazie a her s dětmi…můžete s filmem několik dní žít…stát se třeba kloboučníkem a vyvíjet s dětmi různé tipy klobouků 🙂 Možná zrovna vaše příšerka bude potřebovat nějaký klobouk??? Tím že dokoukáte…to nekončí…tím to teprve začíná

https://www.csfd.cz/film/235922-alenka-v-risi-divu/prehled/

3 Idioti
Bollywood je hollywood – jenže Indický. Je to něco mezi tanečním filmem, psychologickým dramatem, muzikálem, romantickým filmem, tragédií, komedií s hlubokým filosofickým přesahem a šíleně dlouhou – většinou tříhodinovou – stopáží.
Jenže dobrý indický film si takovouto stopáž může dovolit. Někteří lidé jsou také tak rozložití svou osobností, tak velcí svým srdcem, že by se do malého a útlého těla nevešli. O takových lidech nelze říct že jsou tlustí – oni se vyplňují na sto procent. A stejně tak tři idioti. Jejich stopáž je v pořádku. Není tam kousek, který by nebyl vyplněn.. i třeba jen klidem… pusťte si to klidně na dvakrát, jestli se dokážete odtrhnout.

https://www.csfd.cz/film/248782-3-idiots/prehled/

Edit Template

© 2022 Podzimní Příšerky